Reklama
stats

Kierowca stracił prawo jazdy a pasażerowie z mandatami

Kierowca stracił prawo jazdy a pasażerowie z mandatami

Pod Jasłem kierowca Mercedesa Sprintera stracił prawo jazdy na 3 miesiące a ponadprogramowi pasażerowie też ukarani zostali mandatami.

W miniony piątek 9 lutego policjanci z jasielskiej grupy „Speed” prowadzili pomiary prędkości w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej.

Wśród zatrzymanych pojazdów, które jechały szybciej niż pozwalało na to ograniczenie do 50 km/h był Mercedes Sprinter, który przekroczył prędkość o 32 km/h.

Reklama

Po zatrzymaniu minibusa okazało się, że w zarejestrowanym na 9 osób pojeździe podróżuje łącznie 14 osób – wszyscy byli obywatelami Mołdawii.

Ostatecznie funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali za pokwitowaniem kierowcy „906-tki” prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przewożenie o 5 osób więcej niż wynikało to z wpisu w dowodzie rejestracyjnym Sprintera.

W ramach kontroli podkarpaccy policjanci ukarali 5 mężczyzn podróżujących Sprinterem w ładowni z powodu niezapiętych pasów bezpieczeństwa, których w ładowni po prostu nie było.

Do tego mężczyzna ukarany został mandatami na łączną kwotę 2300 zł a ponadto tych 5 ” nadprogramowych” pasażerów za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa otrzymało także po 100 zł mandatu.

Pryz okazji warto przypomnieć, że art. 135 kodeksu drogowego pozwala policjantowi zatrzymać prawo jazdy, jeżeli autem ciężarowym czy osobowym przewozi się więcej niż 2 osoby niż pozwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + dwadzieścia =