Reklama
stats

Recydywista za kierownicą busa z podwójną wysokością grzywny

Recydywista za kierownicą busa z podwójną wysokością grzywny

Zatrzymany przez policjantów kierowca Mastera okazał się recydywistą i musiał się pogodzić z podwójną wysokością grzywny i utratą „prawka”.

Policjanci z Jasła tylko w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali 17 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. A takie wykroczenie oznacza utratę prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Wśród poddanych kontroli prędkości w Szebniach, Nowym Żmigrodzie, Głojscach, Iwli i Jaszczwi, niechlubnym rekordzistą pod względem wysokości mandatu był kierowca dostawczego Renault Master.

Reklama

Warto dodać, że mężczyzna jadący furgonem przekroczył prędkość w warunkach recydywy, co oznacza, że zamiast 2000 złotych, otrzymał on grzywnę o dwa razy wyższą.

Do tego za jazdę z prędkością 112 km/h w miejscu, gdzie powinno się nie przekraczać 50 km/h policjanci z grupy „SPEED” dopisali 14 punktów karnych.

PS: Warto przy okazji zwrócić uwagę, że policjanci z grupy „Speed” wykorzystali laserowy miernik prędkości do pomiaru odjeżdżającego a nie nadjeżdżającego pojazdu – warto mieć tego świadomość przy mijaniu patrolu „drogówki” 😉

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: