Celkar zmienia się w VanKing!

Celkar zmienia się w VanKing!

Istniejąca od ponad 25 lat rodzinna firma Celkar, dystrybutor i producent części do aut dostawczych, od września 2018 zmienia swoją identyfikację wizualną.

Celkar to dystrybutor oraz producent części do samochodów dostawczych, który sprzedaje swoje produkty w ponad 30 krajach Europy i świata. Oprócz sprzedaży oryginałów, Celkar oferuje pełny asortyment części marek specjalistycznych FAST i HANSWERK.

Dlaczego zmiana nazwy?

– Nasza obecność na wielu zagranicznych rynkach spowodowała, że potrzebowaliśmy bardziej uniwersalnej nazwy, która w prosty sposób będzie określała profil naszej działalności. Nazwa Celkar powstała ponad dwie dekady temu, kiedy nikt nie myślał o tym, że będziemy obecni na rynku globalnym. VanKing w swojej prostocie przekazuje to, czym się zajmujemy, a nazwa w połączeniu z prostą i mocną identyfikacją wizualną dopełniają siły przekazu – odpowiada Tomasz Gernand, szef działu marketingu firmy Celkar.

Reklama

Zmiana nazwy spółki wiąże się również z rebrandingiem sieci sprzedaży w Polsce – obecnie spółka posiada 16 oddziałów na terenie kraju i wciąż szuka miejsc pod nowe.

To jednak nie wszystko, w tym miesiącu spółka otworzyła swój pierwszy zagraniczny oddział na Łotwie, a do końca roku planuje otwarcie kolejnych na Litwie.

– Nasze plany nie zatrzymują się tylko na Łotwie i Litwie. Obecnie rozmawiamy z wieloma partnerami w Europie środkowej. Myślimy o akwizycjach, ale szukamy również kooperantów współpracujących na zasadzie franczyzy i posiadający już swoich klientów oraz doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Nasz firma notuje znaczne wzrosty sprzedaży. Roku 2017 zakończyliśmy z wynikiem prawie 18 milionów euro, a rok 2018 planujemy zamknąć wynikiem 24,5 miliona euro – tłumaczy Jakub Sierzchała, wiceprezes ds. rozwoju.

Jesienią VanKing przeprowadzi także swoją pierwszą kampanię reklamową, która obejmie swoim zasięgiem miasta, w których spółka posiada oddziały handlowe. Kampania komunikowana będzie poprzez radio, outdoor oraz internet. Celem kampanii będzie przedstawienie profilu działalności firmy oraz zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców.

Z punktu widzenia prawnego, zmiana nazwy spółki na VanKing Celkar Group Sp. z o.o. nie niesie za sobą innych zmian formalnych a dotychczasowe dane identyfikacyjne spółki pozostają bez zmian.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: