Reklama
stats

Citroën XM jako 4-osiowa autolaweta – zdjęcia od Czytelnika

Citroën XM jako 4-osiowa autolaweta – zdjęcia od Czytelnika

Właściciel musi być mocno związany z marką spod znaku szewronów – Citroën XM jako 4-osiowa autolaweta wypatrzony został przez stałego Czytelnika portalu.

Dzisiaj we francuskim mieście Orlean Czytelnik Benjamin wychodząc z supermarketu zauważył niezwykłą autolawetę, która bazuje na Citroënie XM.

Jeszcze ciekawsze jest to, że za przednią osią skrętną zamontowano kolejne 3 osie. Z racji tego, że produkowane w latach 1989–2000 model XM był autem przednionapędowym, logika nakazuje, że i w przypadku tej autolawety moc przekazywana jest na przednie koła.

Reklama

Zobacz też: 3-osiowy Lublin jako autolaweta – unikalny egzemplarz do kupienia

Warto też zauważyć, że czerwony XM przewoził na najeździe legendarnego Citroëna DS, a adres mailowy na boku autolawety wskazuje, że właściciel ma coś więcej wspólnego z serią DS.

Zresztą, jak nie patrzeć po zakończeniu produkcji „DS-a” jego następcą był model CX, który zastąpiony został właśnie rodziną XM. Można więc powiedzieć, że na zdjęciu wnuczek służy pomocą swojemu dziadkowi 😉

Raczej szkoda było ciąć wartego spore pieniądze „DS-a”, więc do ich przewozu (najazd idelanie pasuje pod długość tego auta) wykorzystano młodszego „XM-a”.

Źródło zdjęć: Benjamin

Podziel się: