3-osiowy Lublin jako autolaweta – unikalny egzemplarz do kupienia

3-osiowy Lublin jako autolaweta – unikalny egzemplarz do kupienia

Na allegro.pl pojawił się ciekawy anons! Otóż 3-osiowy Lublin autolaweta jest do kupienia w całkiem atrakcyjnej cenie 11 000 zł netto.

Warto wiedzieć, że fabryka w Lublinie nigdy nie wypuściła do seryjnej produkcji takiego cacuszka, jednak kto dokonał takiej przeróbki? Tego sprzedający nie wie – już kupił tak przebudowanego Lublina.

Żółty Lublin z 1997 roku ma dołożoną ostatnią trzecią oś, dzięki czemu najazd ma mniej więcej 5,5 metra długości.

Reklama

Do tego na 3 500 kg dopuszczalnej masy całkowitej na ładowność zostało – według wpisu w dowodzie rejestracyjnym – aż 1 710 kg!

Zobacz też: Ursus ELVI z kabiną od Lublina i zabudową na 4 europalety

Ponad 1,7 tony -o ile w rzeczywistości właśnie tak jest – to bardzo dobry wynik, zwłaszcza, jeżeli porówna się go ze współczesnymi autolawetami.

Do napędu 3-osiowego Lublina służy 90-konna turbodoładowana wersja silnika Andoria o pojemności 2 417 ccm. Ponadto w cenie kupujący otrzyma też zamontowaną za kabiną wyciągarkę, a w kabinie znajdzie akcesoryjną nawigację GPS oraz radio CD/MP3.

Jeżeli ktoś byłby chętny zakupić takiego wyjątkowego Lublina z 3 osiami, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ. Mam nadzieję, że nowy właściciel szybko się znajdzie!

Zobacz też: Żuk TIR – czyli A13 jako ciągnik siodłowy z naczepą od Garaż PRL

A przy okazji warto w tym miejscu wspomnieć o Rafale (ten od Żuka TIR z linku powyżej), który miał kiedyś 3-osiowego Żuka (samochód specjalny, przeznaczenie pomoc drogowa).

Tamten Żuczek oferował 3 460 kg dopuszczalnej masy całkowitej przy 1 600 kg ładowności, ale ostatecznie skończył on na złomowisku.

Źródło zdjęć: allegro.pl, facebook.com/zukaezuktir

Podziel się: