Dacia Dokker i Dokker Van – 249 aut do serwisów

Dacia Dokker i Dokker Van – 249 aut do serwisów

Dacia Dokker i Dokker Van objęte zostały akcją przywoławczą z powodu ryzyka pęknięcia przegubu drążka kierowniczego.

Renault Polska ogłosił akcję serwisową dla modeli Dokker (X67), Logan II (X52), Sandero II (X52) oraz Lodgy (J92) wyprodukowanych w okresie od 17 września do 4 grudnia 2015 roku. Łącznie kampanią w naszym kraju objęto 590 pojazdów, a lista ich numerów VIN znajduje się TUTAJ.

W samochodach tych istnieje ryzyko pęknięcia przegubu drążka kierowniczego od strony przekładni kierowniczej w  momencie wystąpienia znacznego obciążenia, co skończyć się może utratą panowania nad pojazdem.

Reklama

Wśród aut z wadliwą częścią znalazło się aż 249 sztuk modelu Dokker, z czego 202 egzemplarze to odmiany osobowe, a 47 to dostawcze wersje Dokker Van.

W związku z zaistniałą sytuacją Renault Polska listownie poinformuje właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowanym serwisem, w celu sprawdzenia numeru fabrycznego przekładni kierowniczej. Jeżeli będzie to konieczne, w pojeździe zostanie bezpłatnie wymieniony drążek kierowniczy.

Zobacz też: Fiat Ducato do serwisów – w Polsce aż 5595 sztuk

To już druga akcja dotycząca modelu Dokker. Pod koniec maja 2014 roku ogłoszono akcję serwisową, która dotyczyła możliwości poluzowania rygli zamków oparcia tylnej kanapy. Wtedy do ASO zaproszono oprócz Dokkera także właścicieli modelu Lodgy (łącznie 688 pojazdów).

Podziel się: