Reklama

Daily z Polski ważyło 9300 kg. Wpadło na niemieckim autobahnie

Daily z Polski ważyło 9300 kg. Wpadło na niemieckim autobahnie

Niemiecka policja zatrzymała Iveco Daily z Polski, które ważyło 9300 kg. Przeciążony bus wpadło na autostradzie pod Frankfurtem nad Menem.

Wczoraj po południu funkcjonariusze z autostradowego komisariatu otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego kierowcy, który zgłosił, że jadąca trasą A3 w okolicach miasta Rodgau (kraj związkowy Hesja) ciężarówka jest znacznie przechylona na prawą stronę i czasem zjeżdża z pasa ruchu.

Patrol policji od razu udał się w tamte rejony, gdzie rzeczywiście po chwili napotkali pasujący do opisu zgłaszającego przez numer alarmowy pojazd.

Reklama

Jak się okazało zarejestrowana w Polsce ciężarówka miała 3,5-tonowe DMC, ale po przeprowadzeniu ważenia na komisariacie policji w Langenselbold okazało się, że rzeczywista masa busa doszła do 9300 kg!

Niemieckie służby zabroniły oczywiście dalszej jazdy kierowcy, który musiał wpłacić na miejscu kaucję w wysokości 500 euro. Do tego w oficjalnym komunikacie Polizeipräsidium Südosthessen pojawiła się informacja, że przewoźnik, który dopuścił do tak znacznego przeładowania swojego busa, zostanie ukarany grzywną w wielokrotności 500 euro.

Źródło zdjęć: Polizeipräsidium Südosthessen

Podziel się: