DEKRA 2018 – najmniej awaryjne samochody dostawcze

DEKRA 2018 – najmniej awaryjne samochody dostawcze

Według najnowszego raportu DEKRA 2018 najmniej awaryjne samochody użytkowe to Mercedes Sprinter W906 oraz Volkswagen Amarok.

Opublikowany 1 marca raport DEKRA przygotowywany został na podstawie 15 milionów okresowych badań technicznych w Niemczech przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat. Warto też zaznaczyć, że w badaniach tych nie brany jest wiek auta a jego przebieg.

Wśród branych pod uwagę pojazdów są te z przebiegiem od o do 50 000, od 50 000 do 100 000 oraz od 100 000 do 150 000 kilometrów. Nowością w tegorocznym badaniu jest zakres od 150 000 do 200 000 kilometrów.

Reklama

Zobacz też: Raport DEKRA 2017 – najmniej awaryjne samochody dostawcze

Wśród sklasyfikowanych w 12 segmentach pojazdach w klasie „Transportery” zwyciężył Mercedes Sprinter II (typoszereg W906). Według diagnostów DEKRA Sprinter w każdym zakresie przebiegów wypadł powyżej średniej.

Co prawda niemiecki dostawczak ma problemy ze zbyt dużym luzem na dźwigni hamulca postojowego, a do tego w zapisie pamięci błędów są komunikaty o usterkach w układzie wydalania spalin.

Ponadto Sprintery z większymi przebiegami mają wybite przeguby drążków kierowniczych a z mechanizmu różnicowego pojawić się mogą wycieki oleju.

Zobacz też: VW Amarok w wersji Aventura Exclusive i Dark Label

Z kolei w grupie „Małe Transportery” najlepszy średni wynik osiągnął Volkswagen Amarok. Diagności DEKRA wskazują jedynie na drobne usterki oświetlenia (spalone żarówki).

Ponadto już sporadycznie zdarzają się też pojazdy ze zużytymi okładzinami hamulcowymi oraz nierównomierną skutecznością hamowania.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz, Volkswagen

Podziel się: