Reklama

VW Amarok w wersji Aventura Exclusive i Dark Label

VW Amarok w wersji Aventura Exclusive i Dark Label

Na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie Volkswagen zaprezentuje Amaroka w wersji Aventura Exclusive oraz w specjalnej odmianie Dark Label.

Na rozpoczynających się 14 września 2017 roku Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje dwie nowe wersje swojego 1-tonowego pick-upa.

Zobacz też: Test: VW Amarok 3.0 TDI – pick-up klasy premium (wideo, zdjęcia)

Reklama

Pierwszy z nich, czyli Amarok Aventura Exclusive w metalizowanym lakierze w kolorze kurkumy to koncepcyjna odmiana, którą napędzać ma 258-konny silnik 3.0 TDI V6 z 8-biegowym automatem oraz stałym napędem na obie osie 4MOTION.

Prorokiem nie jestem, ale coś mi się wydaje, ze jest to odpowiedź na Mercedesa X-klasy, którego topowa odmiana widlastej „szóstki” ma mieć właśnie 258 KM. Przypadek? Nie sądzę.

Dotychczas po faceliftingu najmocniejszy 3-litrowy Volkswagen Amarok osiągał 224 KM (chwilowo nawet 244 KM dzięki funkcji overboost).

We wnętrzu VW Amarok Aventura Exclusive wyróżnia się m.in. skórzaną tapicerką obszytą żółtymi szwami, system nawigacji Discovery Media z ekranem o przekątnej 6,33 cala, czy czarną podsufitką.

Zobacz też: Mercedes-Benz Klasa X na europejskim rynku od listopada 2017 roku

We Frankfurcie zaprezentowany zostanie także limitowana seria Dark Label, która bazuje na wersji wyposażeniowej Comfortline i metalizowanym lakierze Carbon Steel.

VW Amarok Dark Label otrzymał 18-calowe obręcze ze stopów lekkich, czarne matowe klamki i zewnętrzne lusterka, a także matowo-czarne orurowanie przestrzeni ładunkowej oraz chromowany grill.

VW Amarok Dark Label będzie napędzany jednostką 3.0 TDI V6 o mocach 165 oraz 204 KM i pojawić się ma w sprzedaży na wiosnę 2018 roku.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: