Reklama

Dostali zlecenie odholowania VW T4 – w środku było 7 Irakijczyków

Dostali zlecenie odholowania VW T4 – w środku było 7 Irakijczyków

Pracownicy jednej z firm dostali zlecenie odholowania zepsutego VW T4 – w środku ładowni Transportera było 7 Irakijczyków.

W niedzielę 7 listopada dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce otrzymał nietypowe zgłoszenie. Otóż pracownik jednej z firm zajmujących się holowaniem poinformował, że dostał zlecenie transport zepsutego Volkswagena Transportera z Dubin nieopodal Hajnówki na teren województwa mazowieckiego.

Zobacz też: 27 imigrantów w kurierskim busie – zatrzymano ukraińskiego kierowcę

Reklama

Po przybyciu na miejscu mężczyzna zauważył, że z “T4-ki” wyciekają płyny eksploatacyjne, ale nie ma w pobliżu furgonu ani zgłaszającego usługę, ani żadnej innej osoby.

W trakcie sprawdzania białej “blaszki” okazało się, że w ładowni przebywa 7 obcojęzycznych mężczyzn. Podlascy policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że to obywatele Iraku przebywający nielegalnie na terenie Polski.

Imigranci tłumaczyli funkcjonariuszom, że weszli do stojącego na parkingu Transportera i nie wiedzą kto jest jego właścicielem. Ostatecznie Irakijczycy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej a Volkswagen T4 został odholowany na parking strzeżony. Teraz śledczy ustalają m.in. kto zlecił przetransportowanie dostawczaka w głąb kraju.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: