Dostawa wprost do domu. Kurierski bus uszkodził budynek

Dostawa wprost do domu. Kurierski bus uszkodził budynek

Chyba nie o taką dostawę wprost do domu chodziło… W niemieckim mieście Arnsberg kurierski bus poważnie uszkodził budynek mieszkalny.

Do nietypowego zdarzenia z udziałem dostawczego doszło w piątek 28 czerwca w niemieckim mieście Arnsberg (kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia).

Jak informują tamtejsze służby około południa w dzielnicy Herdringen kierowca kurierskiego Mercedesa Sprintera nie zapanował nad pojazdem i wjechał w jeden z tamtejszych domów.

Reklama

Na szczęście kierowcy nic się nie stało, ani nikt z domowników nie został poszkodowany, lecz z uwagi na ryzyko naruszenia konstrukcji budynku, wezwano na miejsce specjalistyczne służby.

Po wyciągnięciu Sprintera przybyły na miejsce oddział THW Arnsberg przystąpił do zabezpieczenia konstrukcji domu, który nie nadaje się teraz do zamieszkania.

Na miejscu pojawiła się grupa THW (Federalna Służba Ratownictwa Technicznego), która podczas trwającej blisko 8 godzin akcji zabezpieczyła uszkodzone ściany domu drewnianymi podporami od wewnątrz dodatkowo zakładając od zewnątrz specjalne rusztowania obciążonymi wypełnionymi wodą mauzerami.

Budynek obecnie nie nadaje się do zamieszkania a prowadzącym „907-kę” kurierem zajęła się lokalna policja, która wyjaśnia przyczyny i wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

A na koniec tak się zastanawiam, czy wysokość polisy ubezpieczeniowej pokryje wyrządzone przez kurierskiego busa szkody?

Źródło zdjęć: Feuerwehr der Stadt Arnsberg

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =