Reklama

Ducato siedziało nisko – kierowca próbował uciekać

Ducato siedziało nisko – kierowca próbował uciekać

Policjanci z prewencji zwrócili uwagę na Fiata Ducato, który według nich mógł być przeciążony. Jednak kierowca busa próbował uciekać.

W poniedziałek 15 stycznia funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy podczas pełnienia służby zwrócili uwagę na poruszającego się drogą krajową numer 15 Fiata Ducato.

Policjanci próbowali zatrzymać jadącego w stronę Torunia dostawczaka, gdyż podejrzewali, że bus może być przeładowany, bo „zawieszenie znajdowało się nisko nad jezdnią”.

Reklama

Kiedy dali kierowcy sygnały do zatrzymania się, ten nie zareagował i próbował uciekać, lecz po kilku kilometrach udało się go zatrzymać.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu 37-latkowi z Ducato grozi wysoka grzywna i nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W ładowni furgonu policjanci znaleźli kartony wypełnione sprasowanymi liśćmi suszu tytoniowego. Po wezwaniu na miejsce funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu okazało się, że na pace 37-latek przewoził ponad 1,5 tony nielegalnego towaru.

We wtorek zatrzymany mieszkaniec Torunia usłyszał od śledczych zarzuty przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Według wyliczeń służb wprowadzenie takiej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające ponad miliona złotych.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 1 =