Dwa skradzione w Anglii busy przewożono litewską ciężarówką

Dwa skradzione w Anglii busy przewożono litewską ciężarówką

Inspektorzy ITD z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę. W ładowni naczepy znaleziono dwa skradzione w Anglii busy.

W czwartek 23 października inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego w trakcie działań na autostradzie A2 zatrzymali do kontroli zestaw należący do litewskiego przewoźnika.

Podczas sprawdzania dokumentów przewozowych kierowca Iveco Stralis nie okazał dowodów rejestracyjnych w ładowni naczepy pojazdów. Przybyła na miejsce Straż Graniczna szybko potwierdziła, że dwa Sprintery skradziono z Wielkiej Brytanii. Ponadto na pace białego Mercedesa „Krokodyle” odkryły jeszcze „trefne” części samochodowe.

Reklama

Zobacz też: Peugeot Boxer wziął na hol ciężarówkę – zdjęcia od Roberta

Co ciekawe, inspektorzy po analizie zapisów tachografu ujawnili naruszenia, za które wszczęto wobec litewskiego przewoźnika drogowego zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary w wysokości 800 złotych, a samego kierowcę ukarano 200-złotowym mandatem. Do tego lubuskie „Krokodyle” zatrzymały dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego z powodu uszkodzonej szyby.

Ostatecznie 57-letni kierowca oraz pojazdy przekazano do dyspozycji Straży Granicznej w celu przeprowadzenia dalszych czynności procesowych.

Źródło zdjęć: WITD Gorzów Wielkopolski

Podziel się: