Eksportówka z kontrabandą – nielegalne papierosy na pace Ducato

Eksportówka z kontrabandą – nielegalne papierosy na pace Ducato

Straż Graniczna zatrzymała Fiata Ducato, którego kierowca w ładowni przewoził papierosy bez jakichkolwiek znaków akcyzy o wartości niemal 310 000 złotych.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Graniczne zatrzymali poruszającego się w stronę granicy polsko-niemieckiej Fiata Ducato podczas nocnej kontroli na drodze krajowej nr 12. Na skrzyni pogranicznicy znaleźli ładunek, w środku którego były kartony z papierosami bez żadnych znaków akcyzowych.

Zobacz też: Fiat Ducato z Euro 6. Silniki o mocach od 115 do 180 KM

Reklama

Według szacunków kontrabanda, która warta była blisko 310 000 złotych, trafić miała do jednego z zachodnich państw Europy.

Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego kierowcę Dukata, któremu zarzuca się paserstwo celne. Dodatkowo prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, 500-złotowe zabezpieczenie majątkowe i – co nie mniej ważne – zakazu opuszczania kraju.

Czy kierowca wiedział, co wiezie na pace, czy po prostu był to jeden z wielu ekspresów na Europę? To będzie wyjaśniane przez śledczych, ale warto wiedzieć, że zgodnie kodeksem karnym skarbowym za nielegalne posiadanie lub przewożenie wyrobów akcyzowych grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, a nawet obie te kary łącznie!

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: