Reklama

Kolejna międzynarodówka złapana z kontrabandą papierosów

Kolejna międzynarodówka złapana z kontrabandą papierosów

Tym razem w ręce Straży Granicznej wpadł kierowca Peugeota Boxera. W międzynarodówce znaleziono kontrabandę papierosów za prawie 160 tys. złotych.

Funkcjonariusze z z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 7 grudnia w Chełmie międzynarodówkę na podwoziu Peugeota Boxera.

Zobacz też: Test Peugeot Boxer 2.2 HDi 130 – kontener z windą (zdjęcia, wideo)

Reklama

Pogranicznicy podczas kontroli zwrócili uwagę na czarną kanapę przewożoną na pace busa. Ponieważ 31-letni kierowca nerwowo reagował na pytania dotyczące przewożonego mebla, funkcjonariusze postanowili sprawdzić bliżej ten ładunek.

Jak się okazało w kanapie ukryto znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzowych, a po przeszukaniu reszty samochodu pogranicznicy znaleźli też nielegalny towar w specjalnych skrytkach m.in. pod siedzeniem, w drzwiach, czy ścianach. Łącznie pogranicznicy znaleźli ponad 250 tys. sztuk papierosów o łącznej wartości rynkowej prawie 160 tys. złotych.

Zobacz też: Eksportówka z kontrabandą – nielegalne papierosy na pace Ducato

Co ciekawe, 31-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego przyznał, że przewożona międzynarodówką kontrabanda jest jego własnością i teraz odpowie za przestępstwo skarbowe.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: