Reklama

Elektryczny Jumpy Expert i Vivaro z zasięgiem 200 lub 300 kilometrów

Elektryczny Jumpy Expert i Vivaro z zasięgiem 200 lub 300 kilometrów

Już od 2020 roku w Europie dostępny będzie elektryczny Jumpy, Expert i Vivaro z zasięgiem 200 lub 300 kilometrów w zależności od pojemności zestawu baterii.

Xavier Peugeot, wiceprezes Groupe PSA ds. lekkich pojazdów użytkowych, a jednocześnie potomek założyciela marki Peugeot, potwierdził, że od 2020 roku pojawi się w sprzedaży elektryczny Citroen Jumpy, Peugeot Expert oraz Opel Vivaro.

Zobacz też: Opel Vivaro 2019 – kolejny klon Citroëna Jumpy i Peugeota Experta

Reklama

Bazujące na wspólnej platformie architektonicznej EMP2 lekkie pojazdy użytkowe PSA będą dalej montowane w zakładach w Hordain w północnej Francji, ale zespoły napędowe do tych elektrycznych wersji będą pochodzić z fabryki w Tremery na wschodzie kraju.

Bezemisyjne Citroeny Jumpy, Peugeoty Experty oraz Ople Vivaro  będą  oferowane w dwóch wersjach akumulatorów: 50 kWh oferujących do 200 kilometrów zasięgu oraz 75 kWh, które pozwolą – przynajmniej według deklaracji koncernu PSA – na pokonanie dystansu do 300 kilometrów (dane WLTP w trakcie weryfikacji).

Bardzo ciekawą zapowiedzią jest także informacja, że w 2021 roku cała już gama dostawczych samochodów koncernu PSA zostanie zelektryfikowana.

A oznacza to, że i produkowany od 2021 roku w zakładach w Gliwicach następca Citroena Jumpy, Peugeota oraz Opla Movano będzie też miał elektryczną odmianę.

Nie do końca jednak wiadomo, czy zespół napędowy będzie montowany już na Śląsku czy – tak jak w przypadku mniejszych e-dostawczaków PSA – także zespół napędowy będzie podwykonywać inna fabryka, np. w Tremery.

Źródło zdjęć: PSA

Podziel się: