Nowy Jumpy i Expert – produkcja na trzy zmiany do III 2018 roku

Nowy Jumpy i Expert – produkcja na trzy zmiany do III 2018 roku

Grupa PSA poinformowała, że nowy Citroën Jumpy i Peugeot Expert będzie dalej produkowany w zakładach Sevelnord na trzy zmiany do marca 2018 roku.

Należąca do Grupy PSA fabryka niedaleko miasta Hordain w Północnej Francji będzie dalej produkować na trzy zmiany. Na taką decyzję zgodził się komitet zakładowy, a kontynuowanie wprowadzonej pod koniec września 2016 roku nocnej zmiany, pociągnie za sobą zatrudnienie dodatkowych 70 osób.

Zobacz też: Nowy Citroën Jumpy i Peugeot Expert (zdjęcia)

Reklama

Wydłużenie czasu pracy w zakładach Sevelnord potrwać ma co najmniej do marca 2018 roku, a wynika – według oficjalnego stanowiska koncernu – z sukces handlowego III generacji Jumpy i Experta oraz ich pasażerskich odmian (Spacetourer oraz Traveller).

Zobacz też: Peugeot Expert III – cennik w Polsce od 92 250 złotych

Od połowy 2016 roku, czyli momentu wprowadzenia nowej generacji Citroëna Jumpy i Peugeota Experta na rynek sprzedano przeszło 67 000 sztuk tych pojazdów.

Na koniec lutego 2017 roku udział grupy PSA w rynku wyniósł 21,3%, co daje jej pozycję lidera na rynku samochodów dostawczych w Europie. Samochody te pozwolą grupie PSA zwiększyć udział w rynku, w szczególności w segmencie kombivanów oraz busów do przewozu klientów biznesowych.

Warto dodać, że zakładach Sevelnord produkowana jest też II generacja Toyoty ProAce, która jest bliźniaczą konstrukcją dla dostawczaków koncernu PSA.

Źródło zdjęć: Citroën

Podziel się: