Reklama
stats

Elektryczny Opel Vivaro będzie produkowany od 2020 roku

Elektryczny Opel Vivaro będzie produkowany od 2020 roku

To już pewne! Elektryczny Opel Vivaro będzie produkowany od 2020 roku korzystając ze wspólnego nadwozia Citroëna Jumpy, Peugeota Experta i Toyoty ProAce.

Marka Opel rozpoczyna wielką elektryfikację swoich modeli samochodów. Poza osobową Corsą, którą będzie można zamawiać w wersji elektrycznej już w 2019 roku, w ofercie niemieckiej marki pojawi się także średniej wielkości furgon napędzany energią zgromadzoną w zespole akumulatorów.

Zobacz też: Opel Vivaro III generacji w 2019 roku – koniec współpracy z Renault

Reklama

Już w kwietniu pisałem, że Opel Vivaro III generacji pojawi się w 2019 roku, jako kolejny klon III generacji Citroëna Jumpy, Peugeota Experta oraz Toyoty ProAce II.

Opel/Vaxhall Viviaro C produkowany ma być w angielskich zakładach w Luton, a ostatnio pojawiła się oficjalna informacja o tym, że od 2020 roku będzie dostępny w ofercie także jako elektryczny furgon.

PS: Przedstawiona powyżej grafika na podstawie zdjęcia Toyoty ProAce to tylko amatorska prezentacja tego, jak może wyglądać elektryczny Opel Vivaro III.

Ale skoro nowe Vivaro C ma wykorzystywać wspólną dla wszystkich średniej wielkości dostawczaków z grupy PSA platformę EMP2, to zmiany w stylistyce będą raczej symboliczne.

Podziel się: