Reklama

Opel Vivaro III generacji w 2019 roku – koniec współpracy z Renault

Opel Vivaro III generacji w 2019 roku – koniec współpracy z Renault

W angielskich zakładach w Luton powstawać będzie kolejny klon Citroëna Jumpy i Peugeota Experta. Opel Vivaro III generacji zadebiutuje w połowie 2019 roku.

Od 2001 roku, czyli od samego początku współpracy przy produkcji średniej wielkości użytkowe auto Opla dzieliło konstrukcję z Renault Trafic.

W 2014 roku pojawiła się II generacja Vivaro, która dalej była bliźniaczym modelem Trafica, ale po sprzedaży przez General Motors marki Opel koncernowi PSA zadecydowano, że najnowsza generacja będzie bazować na platformie EMP2.

Reklama

Oznacza to, że Opel Vivaro III generacji, który produkowany będzie od połowy 2019 roku w angielskich zakładach w Luton, to kolejny klon III generacji Citroëna Jumpy, Peugeota Experta oraz Toyoty ProAce II.

Zobacz też: Test: Toyota ProAce 2.0 D-4D 150 KM – furgon w wersji Medium (wideo, zdjęcia)

W 2017 roku zakłady w Luton wyprodukowały 60 000 sztuk egzemplarzy Opla Vivaro i przystosowanego do lewostronnego ruchu Vauxhalla Vivaro. Inwestycja w fabrykę ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu do 100 000 pojazdów rocznie.

Będą tam też powstawać Citroën Jumpy i Peugeot Expert (wraz z ich osobowymi odmianami SpaceTourer oraz Traveller), które od 2016 roku produkowane są w zakładach Sevelnord w Hordain we Francji.

Teraz koncernowi PSA pozostaje zająć się największym z gamy dostawczych Opli. Bo to także Movano produkowany jest w ścisłej współpracy z Renault.

Źródło zdjęć: Citroën, Opel

Podziel się: