Reklama
stats

Toyota PROACE z zabudową Carpol dla Centrum Zdrowia Dziecka

Toyota PROACE z zabudową Carpol dla Centrum Zdrowia Dziecka

Samochód służyć ma do transportu preparatów żywienia pozajelitowego i dojelitowego – Toyota PROACE z zabudową Carpol dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Na początku marca Kkuczyki do Toyoty PROACE przystosowanej do transportu medycznego przekazali Adam Popielski, prezes Wydawnictwa Zwierciadło oraz Robert Mularczyk, Senior PR Manager Toyota Motor Poland.

Wcześniej magazyn „Zwierciadło” wraz ze swoimi czytelniczkami i czytelnikami przeprowadził akcję na zakup nowoczesnego samochodu do transportu medycznego i jedna złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza tego czasopisma przeznaczona była właśnie na ten cel.

Reklama

Zobacz też: Test: Toyota ProAce 2.0 D-4D 150 KM – furgon w wersji Medium (wideo, zdjęcia)

Izoterma wewnętrzna wyposażona w agregat chłodniczy Zanotti będzie wykorzystywana do przewozu preparatów dla dzieci objętych programem przewlekłego żywienia pozajelitowego w warunkach domowych.

Centrum Zdrowia Dziecka jest jedyną jednostką w Polsce, która jest w stanie zapewnić pacjentom dostawy żywienia pozajelitowego na terytorium całego kraju – od Szczecina po Kotlinę Kłodzką.

Taka chłodnia dziennie pokonać może nawet 1200 kilometrów a w rok ponad 100 000 kilometrów

– Takich pacjentów mamy 150. Raz w tygodniu musi do nich dotrzeć zaopatrzenie na siedem dni. Worki muszą być transportowane w specjalnych warunkach, w ściśle określonej temperaturze, by zachowana została jakość preparatów żywieniowych. Dzięki takim autom nasi mali pacjenci mogą przebywać w swoich domach” – podkreślił Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Ściany ładowni Toyoty PROACE w wersji nadwoziowej Long wyłożone zostały termoformowanymi płytami ABS izolowanymi pianką poliuretanową o grubości około 50 mm. Do tego do zabezpieczenia przewożonej żywności służą trzy listy mocujące na każdej ze ścian natomiast podłoga pokryta została materiałem antypoślizgowym.

Źródło zdjęć: Toyota Motor Poland

Podziel się: