Reklama
stats

Renault Master z zabudową izotermiczną dla Centrum Zdrowia Dziecka

Renault Master z zabudową izotermiczną dla Centrum Zdrowia Dziecka

Polskie przedstawicielstwo francuskiej marki użyczyło Renault Master z zabudową izotermiczną dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Przekazany warszawskiej klinice Master z zabudową izotermiczną to auto z parku pojazdów modyfikowanych Renault Polska (na zdjęciu po prawej jeszcze jako tzw. „testówka”).

Renault Polska użyczyło Instytutowi „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” jeden ze swoich pojazdów prasowych.

Master L3H2 to 2-strefowa izoterma wewnętrzna zabudowana przez firmę Carpol z elektrycznym agregatem chłodniczym Zanotti Z-200, który utrzymuje temperaturę w zakresie od 2º do 6º C.

Reklama

Z kolei w drugiej komorze zamontowano Webasto utrzymujące temperaturę do 25º C.

Udostępniony pojazd z pakietem Pack Clim napędza najmocniejszy z gamy 180-konny silnik 2.3 dCi, który przekazuje moc na przednie koła.

Zobacz też: Test z Czytelnikiem: Renault Master 2.3 dCi 165 (wideo, zdjęcia)

I ta sama Masterka z parku prasowego po odpowiednim oklejeniu…

Izoterma na bazie najnowszego wcielenia Masterki będzie wykorzystywana do transportu m.in. do transportu leków oraz preparatów żywieniowych w programie żywienia do- i pozajelitowego, które wymagają kontrolowanej temperatury, w czym pomoże zamontowany w kabinie rejestrator temperatury wraz z drukarką.

Białe Renault Master 2.3 dCi 180, które otrzymało m.in. 105-litrowy zbiornik paliwa i system kontroli pasa ruchu, służyć będzie także do stałego transportu środków ochrony indywidualnej oraz testów i odczynników do badania pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Warto przypomnieć, że nieco wcześniej, bo na początku marca warszawski instytut otrzymał Toyotę PROACE, także z zabudową izotermiczną, do transportu preparatów żywienia pozajelitowego i dojelitowego.

Zobacz też: Toyota PROACE z zabudową Carpol dla Centrum Zdrowia Dziecka

Bowiem to wyłącznie Centrum Zdrowia Dziecka jest jedyną jednostką w kraju, która swoim zasięgiem obejmuje całe terytorium Polski i musi cyklicznie dostarczać asortyment niezbędny do codziennego funkcjonowania swoich małych pacjentów.

Źródło zdjęć: Renault

Podziel się: