Reklama
stats

Toyota ProAce do serwisu – oprogramowanie i wyciek oleju

Toyota ProAce do serwisu – oprogramowanie i wyciek oleju

Toyota Motor Poland informuje, że ProAce może mieć problem z wyciekiem oleju silnikowego. Przyczyna? Niedokręcona zaślepka lub niewłaściwe oprogramowanie.

Polskie przedstawicielstwo Toyoty zarządziło w ostatnim czasie dwie kampanie serwisowe dla produkowanego we Francji modelu ProAce II generacji.

Zobacz też: Toyota ProAce II do serwisów z długą listą usterek

Reklama

Pierwsza akcja dotyczy samochodów wyposażonych w 2-litrowego turbodiesla, które zjechały z zakładów w Sevelnord w okresie od 2 maja do 2 czerwca 2018 roku.

Przyczyną może być jedna z zaślepek układu olejowego znajdująca się w bloku silnika – mogła zostać nieprawidłowo dokręcona. Istnieje przez to ryzyko, że dojdzie do wycieku oleju silnikowego, który może dostać się do podłoża, co stwarza zagrożenie dla środowiska.

Lista 55 numerów VIN objętych powyższą kampanią pojazdów znajduje się TUTAJ.

W przypadku drugiej kampanii dla egzemplarzy ProAce (wyprodukowanych od 25 maja 2016 do 13 lutego 2018 roku) chodzi o nieprawidłowe oprogramowanie odpowiedzialne za komunikowanie podwyższonego poziomu temperatury oleju silnikowego.

Zobacz też: Test: Toyota ProAce 2.0 D-4D 150 KM – furgon w wersji Medium (wideo, zdjęcia)

Brak poprawnego zakomunikowania wysokiej temperatury oleju podczas pracy silnika prowadzić może do odkształcenia miski olejowej oraz wycieku oleju, co również stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

W tym przypadku chodzi już o 496 sztuk a ich lista numerów VIN znajduje się TUTAJ.

Toyota Motor Poland deklaruje, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu dokręcenia zaślepki układu olejowego lub instalacji prawidłowego oprogramowania odpowiedzialnego za pracę układu olejowego.

Informacji związanych z kampanią udziela Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 22 449 05 00).

Źródło zdjęcia: Toyota

Podziel się: