Reklama

Fabryka VW Września wyprodukowała 500 000 pojazdów

Fabryka VW Września wyprodukowała 500 000 pojazdów

Fabryka Volkswagen Września wyprodukowała już 500 000 pojazdów. Jubileuszy egzemplarz to szary Crafter dla klienta z Belgii.

Dzisiaj spółka Volkswagen Poznań poinformowała, że z linii produkcyjnej zakładu we Wrześni zjechał półmilionowy samochód.

Jubileuszowym pojazdem jest Volkswagen Crafter w kolorze szarym Indium, który wyposażony został m.in. w automatyczną 8-biegową skrzynię biegów, aluminiowe felgi czy pakiet Trendline. Furgon trafi do klienta z Belgii.

Reklama

Zakład zlokalizowany w Białężycach pod Wrześnią otwarto uroczyście 24 października 2016 roku i poza spalinowymi oraz elektrycznymi wersjami VW Craftera wytwarzane są tam też kampery w postaci modelu Grand California.

Do tego od 3 kwietnia 2017 roku z linii zakładu VW Września wyjeżdża bliźniaczy konstrukcyjnie MAN TGE a także elektryczne wersje w postacie eTGE.

Moce produkcyjne fabryki to nawet 450 różnych pojazdów dziennie. Warto też podkreślić, że wielkopolski zakład to jedyne miejsce na świecie, gdzie powstaje II generacja Craftera i MAN TGE. Produkowane pod Wrześnią pojazdy trafiają na rynki na całym niemal świecie ,w tym do tak egzotycznych miejsc jak Panama, czy Surinam (kraj w północno-wschodniej części Ameryki Południowej).

Źródło zdjęcia: Volkswagen Poznań

Podziel się: