Reklama

Od 12 września wstrzymają produkcję VW Craftera i MAN-a TGE

Od 12 września wstrzymają produkcję VW Craftera i MAN-a TGE

Fabryka Volkswagena w Białężycach od 12 września wstrzyma produkcję VW Craftera i MAN-a TGE. Przerwa w pracy zakładu potrwać ma tydzień.

Jak informują przedstawiciele spółki Volkswagen Poznań, od poniedziałku 12 września fabryka w Białężycach, gdzie wytwarzany jest model Crafter oraz bliźniaczy MAN TGE, wstrzyma montaż.

Przerwa w pracy zakładu Volkswagen Września – według przewidywań koncernu – potrwać powinna tydzień.

Reklama

Powodem są braki w dostawach komponentów, a dokładniej niedobór półprzewodników niezbędnych w procesie montażu każdego nowoczesnego pojazdu.

Zobacz też: MAN TGE 4×4 i eTGE – testy na torze off-road i wyścigi na 1/4 mili

To kolejna już przerwa w produkcji zakładu zlokalizowanego pod Wrześnią.

Przedstawiciele koncernu podkreślają jednak, że wstrzymanie prac nie dotyczy odlewni w Wildze oraz fabryki w Poznaniu, gdzie montowane są VW Caddy/Ford Tourneo Connect oraz modele VW T6.1.

Z dobrze poinformowanych źródeł wynika jednak, że powoli dostępność chipów zaczyna wracać do normy, co oznacza, że prawdopodobnie już na początku przyszłego roku produkcja samochodów powinna móc odbywać się bez przeszkód.

Źródło zdjęć: Volkswagen Poznań

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Waluś

    Hej!
    Właśnie anulowałem zamówienie na Craftera. Samochód zamówiłem 9.07.2021 z zapewnieniem max terminu dostawy na 31.12.2021. Co trzy miesiące dostawałem info o opóźnieniu o kolejne 3-4 miesiące. Ostatni potwierdzony termin produkcji przez dealera w fabryce koniec sierpnia 2022 i jak się zacząłem dopytywać o auto , to znów nowy termin produkcji 51 tydzień 2022, oczywiście tylko przewidywany. Po naciśnięciu dealera dostałem odpowiedź z adresem mailowym fabryki , na który sam mam się dopominać w sprawie zamówionego samochodu.
    Anulowałem zamówienie, co prawda zwrócili mi zaliczkę, ale wiadomo że wartą dużo mniej niż rok temu.
    Przestrzegam: VW i jego dealerzy nie traktują żadnych zobowiązań poważnie. Ich terminy nie dotyczą .

Komentarze zamknięte.