Reklama

Ford Transit AWD dla PGW Wody Polskie – 82 doki z wyciągarkami

Ford Transit AWD dla PGW Wody Polskie – 82 doki z wyciągarkami

Nowe Fordy Transity AWD, które zasilą flotę PGW Wody Polskie zabudowała firma Frank-Cars. To 82 skrzyniowe doki z wyciągarkami.

Bazą dla realizacji kontraktu był Ford Transit napędzany silnikiem 2.0 EcoBlue o mocy 130 KM zblokowany z 6-biegową manualną skrzynią współpracującą z z inteligentnym napędem AWD, który potrafi przekazać do 100% momentu obrotowego pomiędzy przednią a tylną osią.

Białe Fordy Transity w wersji wyposażeniowej Ambiente na podwoziu L2 z podwójną kabiną w układzie 3+4 otrzymały lekką zabudowę skrzyniową z plandeką.

Reklama

Zobacz też: MAN TGE 4×4 i eTGE – testy na torze off-road i wyścigi na 1/4 mili

Przykładowo aluminiowa rama pośrednia oraz wykonane z tego samego materiału burty obniżają masę własną pojazdu, co z kolei korzystnie wpływa na ładowność.

W ramach przystosowania Transitów do wymogów przyszłej pracy wszystkie pojazdy wyposażono w wyciągarki, które zamontowano za przednim zderzakiem.

Za adaptację wszystkich 82 samochodów odpowiada firma Frank-Cars z Częstochowy, która od 2004 roku zajmuje się zabudowywaniem Fordów, ale też i innych użytkowych pojazdów.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie to główny podmiot odpowiedzialny za krajową gospodarkę wodną, w tym ochronę Polaków przed powodzią i suszą oraz zarządzaniem zasobami wodnymi.

Źródło zdjęć: Ford Polska

Podziel się: