Fiat Ducato na rentgenie – przemytnik wpadł na A2

Fiat Ducato na rentgenie – przemytnik wpadł na A2

Straż Graniczna i Służba Celna zatrzymały Fiata Ducato, który w specjalnych skrytkach miał schowaną kontrabandę papierosów o wartości 263 000 złotych.

Podczas wspólnych działań pograniczników z Placówki Straży Granicznej w Świecku oraz celników z Grupy Mobilnej w Świecku zatrzymano do kontroli na jednym z parkingów przy autostradzie A2 białą brygadówkę.

fiat-ducato-na-rentgenie-przemytnik-wpadl-na-a2-1 Funkcjonariusze podejrzewali, że w busie ukryte towary, więc auto skierowane zostało do szczegółowej kontroli. Dzięki prześwietleniu pojazdu wyszło na jaw, że w bocznych ściankach Ducato znajdują się specjalnie przygotowane skrytki, gdzie znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzowych o szacowanej wartości 263 000 złotych.

Reklama

Zobacz też: Fiatem Ducato umyślnie wjechał w radiowóz – grozi mu 3 lata

400 tys. sztuk papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej. Nielegalny towar był ukryty w samochodzie dostawczym w specjalnie skonstruowanych skrytkach. Wartość kontrabandy wynosi 263 tysiące złotych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kierowcę Ducato, którym okazał się 26-letni obywatel Ukrainy. Nielegalnymi papierosami zajęli się rzepińscy celnicy, którzy prowadzić będą sprawę naruszenia przepisów karno–skarbowych.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: