Fiat Ducato niczym auto Bonda – kolce miały zatrzymać pościg (film)

Fiat Ducato niczym auto Bonda – kolce miały zatrzymać pościg (film)

Agent 007 nie powstydziłby się jeździć takim Ducato! Zmodyfikowany furgon miał system wysypywania kolców, który miałby zatrzymać pościg za uciekający autem.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali na terenie jednej z dolnośląskich miejscowości białego Fiata Ducato.

Szybko ustalono, że furgon posiada tablice rejestracyjne od innego auta, a cała ładownia wypełniona jest kontrabandą papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Reklama

Według wyliczeń funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddział Straży Granicznej na pace Ducato przewożono 3 000 000 sztuk papierosów, których szacunkowa wartość to 2 000 000 złotych.

Zobacz też: Iveco Daily wpadło do wykopu – kierowcy nic się nie stało

Podczas szczegółowych już oględzin dostawczaka, pogranicznicy wykryli specjalny mechanizm uruchamiany przyciskiem zlokalizowanym w kabinie auta (zobaczcie film powyżej).

Jego naciśniecie sprawiało, że spod specjalnie skonstruowanych skrzynek pod podwoziem wysypywało się 90 stalowych kolców, które miały za zadanie przebić opony w ścigających busa radiowozach.

Zobacz też: Test: Fiat Ducato 2.3 Multijet2 – 180 KM bez AdBlue (wideo, zdjęcia)

Zatrzymanym trzem mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego w wieku 49, 32 oraz 21 lat postawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego znacznej wartości. Za ten czyn grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3 a nawet obie te kary łącznie. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: