Fiat Professional podsumowuje sprzedaż w 2015 roku

Fiat Professional podsumowuje sprzedaż w 2015 roku

Fiat Professional to najczęściej kupowana marka nowych samochodów dostawczych w Polsce, a Ducato od 9 lat jest liderem wśród aut użytkowych do 3,5 tony.

Fiat Chrysler Automobiles Poland opublikował raport dotyczący sprzedaży nowych samochodów na naszym rynku w 2015 roku. Wchodząca w skład koncernu FCA marka Fiat Professional sprzedała łącznie – w okresie od początku stycznia do końca grudnia 2015 roku – 12 013 sztuk pojazdów dostawczych.

Udział Fiat Professional w polskim rynku aut użytkowych do 3,5 tony wyniósł w minionym roku 22,5 %, co oznacza, że niemal co czwarty nowy dostawczak, który wyjechał na krajowe drogi to samochód tej marki.

Reklama

Najpopularniejszym modelem marki Fiat Professional jest Ducato, które już po raz dziewiąty jest także najczęściej kupowanym modelem pojazdu dostawczego w Polsce.

Zobacz też: Fiat Ducato liderem aut dostawczych w całym 2015 roku

Jak wynika z danych FCA Poland przez cały 2015 rok dealerzy sprzedali 8159 dostawczych wersji Ducato. Na drugim miejscu, z liczbą 1619 sztuk, uplasowało się produkowane w tureckiej fabryce Doblo. Ostatnie miejsce na podium – 1421 egzemplarzy – zajęło należące do segmentu małych aut dostawczych Fiorino.

Na czwartej lokacie wśród aut marki Fiat Professional znalazła się Panda Van (452 szt.), przed Scudo (282 szt.) oraz Punto Van (78 szt.). W tabeli pojawił się też jeden Freemont oraz jeden dostawczy Dodge, ale bez podania konkretnego modelu).

Do powyższego zestawienia pojazdów użytkowych warto dodać też osobowe odmiany poszczególnych modeli Fiata. W wykazie sprzedaży osobówek wynika, iż w 2015 roku polscy klienci zakupili 308 egzemplarzy modelu Qubo (osobowa wersja Fiorino), 267 sztuk Doblo i 141 Scudo. Oprócz tego w zestawieniu sprzedaży pojawiło się 28 egzemplarzy Ducato (28 szt.) oraz 5 osobowych Fiorino.

Podziel się: