Reklama
stats

VW Caddy Samochód Dostawczy 2015 roku w Polsce

VW Caddy Samochód Dostawczy 2015 roku w Polsce

VW Caddy to Samochód Dostawczy 2015 roku w Polsce – tak zadecydowali przedstawiciele pięciu krajowych redakcji związanych z branżą pojazdów użytkowych.

Jak co roku dziennikarze motoryzacyjni specjalizujący się w samochodach użytkowych (Ciężarówki, Samochody Specjalne, Polski Traker, 4Trucks.pl i VANekstra.pl) poddali testom pięć popularnych w Polsce modeli spośród jednej klasy dostawczaków. Tym razem do prób stanął Citroen Berlingo, Fiat Doblo, Renault Kangoo, Dacia Dokker oraz Volkswagen Caddy.

Zobacz też: Fiat Ducato liderem aut dostawczych w całym 2015 roku

Reklama

Dziennikarze oceniali m.in. takie elementy, jak kabinę, przedział bagażowy, silnik, układ przeniesienia napędu, właściwości jezdne oraz codzienną funkcjonalność i bezpieczeństwo. W pojedynku o tytuł Samochodu Dostawczego 2015 roku w Polsce  zwyciężył VW Caddy 1.6 TDI.

Cieszy to tym bardziej cieszy, że ten najmniejszy z gamy dostawczych Volkswagenów produkowany jest od jesieni 2003 roku wyłącznie w poznańskim Antoninku. Od 1979 roku, czyli od debiutu I generacji do chwili obecnej, Caddy sprzedały się na całym świecie w liczbie 11 milionów sztuk . W połowie 2015 roku samochód przeszedł facelifting, który objął m.in. zmiany w stylistyce zewnętrznej oraz w kabinie, a także w gamie silnikowej.

Caddy to najlepiej sprzedający się w Polsce model marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W minionym roku zarejestrowano 2 951 Volkswagenów Caddy (w tym wersje osobowe i dostawcze), co dało wynik o 2% lepszy w porównaniu z liczbą rejestracji w roku 2014.

VW Caddy produkowany jest wyłącznie w poznańskiej fabryce.
VW Caddy produkowany jest wyłącznie w poznańskiej fabryce.

Najnowsza wersja małego dostawczego Volkswagena jest oferowana z ekonomicznymi silnikami TSI i TDI o mocy od 84 KM do 150 KM. Auto może być wyposażone zarówno w mechaniczną skrzynię biegów, jak i w automatyczną przekładnię dwusprzęgłową DSG. Klienci mogą wybrać nowego Caddy również z napędem na cztery koła 4MOTION.

Samochód jest dostępny także w wersji Maxi, z wydłużonym rozstawem osi. Dla szczególnie wymagających klientów Volkswagen przygotował wersje specjalne – Generation Four oraz Beach. Ceny nowego Volkswagena Caddy zaczynają się od 53.800 zł netto (wersja furgon) oraz 56.500 zł netto (wersja osobowa – kombi).

Źródło zdjęć: Volkswagen

 

Podziel się: