Reklama

Foliarze z VW T4 próbowali ukraść przyczepę z koparką

Foliarze z VW T4 próbowali ukraść przyczepę z koparką

Złodzieje dla zmylenia tropów owinęli folią VW T4 i tak zakamuflowanym autem próbowali ukraść przyczepę z koparką.

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież z terenu jednej z tamtejszych firm.

Do kradzieży doszło w piątek 23 września a wartość utraconego mienia skradzionego właściciel oszacował na 108 000 złotych.

Reklama

Najciekawsze w tej historii jest to, że złodzieje, aby zmylić tropy organów śledczych okleili swojego Volkswagena T4 czarną folią na tyle skutecznie, że zablokowali drzwi.

Dlatego na nagraniu z monitoringu widać, jak jeden z mężczyzn, aby podpiąć lawetę do „T4-ki” najpierw wychodzi przez okno a potem w ten sam sposób wsiada do środka.

Zastosowany kamuflaż chyba nie był zbyt skuteczny, gdyż już dwie godziny po zgłoszeniu kradzieży funkcjonariusze zatrzymali dwóch 42-latka oraz 35-latka z powiatu jaworskiego oraz 35-latka z powiatu świdnickiego.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

OStatecznie 42-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące a 31-latek trafił do aresztu śledczego, gdyż miał do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 7 miesięcy za inne czyny. Jedynie 35-letni wspólnik został objęty tylko dozorem policyjnym.

Źródło zdjęcia i filmu: Policja

Podziel się: