Reklama
stats

Ford Ranger – 949 sztuk ma problem z oparciem tylnego siedzenia

Ford Ranger – 949 sztuk ma problem z oparciem tylnego siedzenia

To już kolejna w 2017 roku akcja serwisowa dla Forda Rangera. Teraz kampania dotyczy aż 949 sztuk produkowanego w RPA pick-upa.

Ford Polska ogłosił, że model Ranger III generacji, który wyprodukowano w Republice Południowej Afryki w fabryce Silverston, może być niebezpieczny dla użytkowników.

Zobacz też: Ford Ranger III do serwisów – w Polsce akcja dotyczy 4 egzemplarzy

Reklama

Chodzi o ryzyko pęknięcia sprężyny zatrzasku tylnego siedzenia, przez co w razie kolizji może dojść do niesprawności mechanizmu uniemożliwiając zablokowanie oparcia tylnego siedzenia w położeniu pionowym. W konsekwencji taka usterka może doprowadzić do odniesienia obrażeń przez pasażerów zajmujących tylne siedzenia.

W Polsce kampania dotyczy 949 sztuk pojazdów, które wyprodukowano w okresie od 12 marca 2013 do 10 listopada 2015 roku, a wykaz ich numerów VIN znajduje się TUTAJ.

Ford Polska zadeklarował, że właściciele samochodów objętych kampanią będą proszeni o kontakt z autoryzowanymi eealerami w celu dokonania stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Ford Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Taśmowa 7; 02-677 Warszawa; tel. 22 608 67 80).

Źródło zdjęcia: Ford

Podziel się: