Reklama

Ranger Stormtrak i Ranger Wolftrak – limitowane serie pick-upa Forda

Ranger Stormtrak i Ranger Wolftrak – limitowane serie pick-upa Forda

Nowy Ranger Stormtrak i Ranger Wolftrak w salonach od października 2021 – nowe limitowane wersje pick-upa Forda pojawią się także w Polsce.

Czarne pasy wzdłuż dolnej części drzwi i skrzyni ładunkowej czy specjalne oznaczenie wersji Stormtrak, to tylko część elementów wyróżniających limitowaną serię pick-upa Forda.

Najlepiej sprzedający się w Europie i w Polsce pick-up dostępny będzie w nowych limitowanych wersjach. Ford Ranger Stormtrak i Ranger Wolftrak pojawić się ma u dealerów w październiku 2021.

Ford potwierdza, że limitowane serie pick-upa pojawią się na 20 europejskich rynkach, w tym w Polsce.

Reklama

Ranger Stormtrak bazuje na wersji wyposażeniowej Wildtrak i dostępny będzie w dwóch wersjach nadwozia: 5-osobowym Double Cab oraz 4-osobowym Super Cab.

Fabrycznie Stormtrak napędzany ma być topową jednostką 2.0 EcoBlue o mocy 213 Nm osiągającą 500 Nm, która zblokowana jest z 10-stopniowym „automatem”.

Zobacz też: Modem FordPass Connect standardem w modelach Transit i Ranger

Grafitowe wykończenie, skórzana tapicerka z czerwonym przeszyciem czy logotyp na desce rozdzielczej – tak wygląda wnętrze Rangera Stormtrak.

Z zewnątrz Stormtrak wyróżnia się m.in. lakierem Rapid Red, ale klienci zamówić mogą też tę serię w kolorze Frozen White i Blue Lightning.

Do tego w serii Stormtrak otrzymał przednie światła w technice LED, czerwone detale na grillu, czarne pasy na masce, 18-calowe alufelgi czy specjalne emblematy m.in. na przednich drzwiach czy tylnej burcie skrzyni ładunkowej.

Na wyposażeniu standardowym Rangera Stormtrak znalazła się też wykładzina skrzyni ładunkowej, przegroda ładunkowa oraz nowy system Power Roller Shutter, czyli elektrycznie sterowana roleta paki.

Z kolei Ford Ranger Wolftrak przeznaczony jest dla klientów wymagających większych zdolności terenowych.

Bazujący na tańszej odmianie XLT Wolftrak napędzany ma być 170-konną wersją silnik 2.0 EcoBlue, którego maksymalny moment obrotowy to 420 Nm.

Zobacz też: Ford Ranger jako podwozie do zabudowy od stycznia 2021

Ford Ranger Wolftrak dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Stealthy Conquer Grey lub Sea Grey.

W przypadku tego wariantu klienci mogą wybierać pomiędzy manualną 6-biegową skrzynią a 10-stopniową automatyczną przekładnią.

W serii Ranger Wolftrak dysponuje elektronicznie blokowanym tylnym mechanizmem różnicowym oraz terenowymi oponami typu AT (z ang. All Terrain).

Na wyposażeniu standardowym seria Wolftrack oferuje system multimedialny SYNC 3 z 8-calowym wyświetlaczem, 17-calowe alufelgi w czarnym kolorze czy matowy grill oraz czarne orurowanie skrzyni ładunkowej.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: