Reklama
VW Wyprzedaż

Ford Transit – i praca od razu staje się przyjemniejsza

Ford Transit – i praca od razu staje się przyjemniejsza

Jak sprawić, żeby codzienna praca przy przewożeniu towarów stała się przyjemniejsza? Ford wie, jak to zrobić. Dlatego też stworzył samochód przystosowany dla tych, którzy za kierownicą spędzają długie godziny. Poznaj nowego Forda Transita i wejdź na wyższy poziom przewozów.

Ford dostawczy – wygląd też się liczy

Samochody dostawcze kojarzą się z mało komfortowymi i raczej praktycznymi niż eleganckimi pojazdami. Inaczej jest w przypadku nowego Forda Transita. To nie tylko pakowne auto zdolne pomieścić ogromne ładunki, ale także ergonomiczny, wygodny i komfortowy do jazdy samochód. Aż przyjemnie w nim usiąść, bo wewnętrzną przestrzeń zaprojektowano tak, żeby była prosta, a jednocześnie dawała poczucie luksusu. Przy miejscu kierowcy i pasażera umieszczono praktyczne schowki umożliwiające przechowywanie najpotrzebniejszych i podręcznych rzeczy (np. tabletu do odnotowania dostawy, okularów, napoju czy telefonu). Wszystkie przedmioty kierowca ma w zasięgu ręki, co pozwala mu bezpiecznie prowadzić pojazd.

Reklama

Kabinę kierowcy wyposażono w komputer pokładowy, fotel z podłokietnikami i 4-stopniową regulacją (regulacja w 4 kierunkach), kierownicę regulowaną w 2 płaszczyznach i elektrycznie sterowane szyby. Na standardowym wyposażeniu Transit ma radio z funkcją Bluetooth®, stacją dokującą MyFord Dock i złączem USB. W razie wypadku automatyczny system Emergency Assistance łączy się ze służbami ratunkowymi i wzywa pomoc na miejsce zdarzenia.

Dodatkowe elementy i funkcje – dla jeszcze większej wygody

W wersji Trend nowego Forda Transita oprócz podstawowego wyposażenia (takiego jak w wersji Ambiente), kierowca ma do dyspozycji tempomat z regulowanym ograniczeniem prędkości, co pozwala na zmniejszenie zmęczenia podczas dłuższej jazdy. Urządzenie można ustawić na określoną prędkość i reagować tylko na zmieniające się warunki na drodze. Przy ustawionym tempomacie kierowca nie musi wciskać pedału gazu. W wersji Trend umieszczono wygodniejszy fotel z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego. Taka funkcja siedziska pozwala na dostosowanie go do krzywizny kręgosłupa i zmniejszenie dolegliwości bólowych przy dłuższych trasach. Dodatkowo w kabinie kierowcy znajduje się podręczny schowek zamykany na klucz, w którym można umieścić cenne przedmioty i dokumenty. Lampki do czytania map przydają się w podróży, kiedy kierowca chce wybrać najbardziej optymalną trasę przejazdu.

Wersja Limited to dodatkowy system nawigacji satelitarnej z radiem cyfrowym, kolorowy ekran dotykowy i sterowanie głosowe.

Ford Transit – pełna funkcjonalność dla dostawców

Ford dostawczy to pojazd, który można modyfikować w zależności od potrzeb. Różne rodzaje nadwozia umożliwiają skonfigurowanie auta jako typowo dostawczego pojazdu lub samochodu przeznaczonego do przewozu osób, np. pracowników. Ford Transit może być 9-osobowy, jeśli umieści się w nim dodatkowe ławki z siedzeniami. Kabinę kierowcy można zwiększyć do 3 miejsc lub pozostawić w niej tylko 2 fotele.

Samochód może mieć wygodne elektrycznie otwierane drzwi przesuwne z obu stron lub tylko z jednej wybranej oraz tylne drzwi dwuskrzydłowe z kątem otwarcia 250°, co umożliwia bezproblemowe ładowanie bardzo dużych gabarytów. Przestrzeń ładunkową również można dowolnie konfigurować, ustawiając w niej przegrody (z oknem, bez okna, stalowe lub polimerowe) oraz dodatkowo ją zabezpieczając dostępnymi materiałami.

Przewóz towarów, a bezpieczeństwo jazdy

Samochód dostawczy musi być pojemny i praktyczny, ale przy tym też jak najbardziej bezpieczny. Zdarza się, że kierowca spędza długie godziny, przewożąc towary z jednej lokalizacji do drugiej lub przemieszcza się po mieście, parkując w wąskich przestrzeniach i poruszając się po ruchliwych drogach. Jazda dużym pojazdem nie należy do łatwych, jednak praca z Fordem Transitem staje się dużo przyjemniejsza. Podstawową wersję Ambiente wyposażono w lusterka boczne z soczewką eliminującą martwe pole widzenia i wbudowanymi kierunkowskazami. Wyższe modele mają halogenowe reflektory z funkcją doświetlania zakrętów, przednie i tylne czujniki parkowania czy też czujniki boczne, co znacznie usprawnia parkowanie, cofanie czy wjeżdżanie w ciasne uliczki.

Funkcje wspomagające kierowcę – dla jeszcze większego bezpieczeństwa

Oprócz tempomatu ułatwiającego prowadzenie pojazdu na długich trasach, Forda Transita wyposażono w system ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu oraz system kontroli pasa ruchu. Samochód kontroluje koncentrację kierowcy, automatycznie zmienia światła drogowe na mijania i dostosowuje pracę wycieraczek do intensywności opadów.

W modelach z dodatkowymi opcjami wbudowano inteligentny tempomat z ograniczeniem prędkości, funkcją automatycznego hamowania i systemem zapobiegania kolizjom oraz rozpoznawania znaków drogowych (samochód ustawia wtedy odpowiednio kąt padania oświetlenia).

Dla zwiększonego komfortu kierowcy i ułatwienia parkowania w pojeździe znajduje się kamera przód i tył, czujniki parkowania oraz system Active Park Assist wspomagający wykonywanie manewrów parkowania.

Kontrola ładunku i zabezpieczenie przed wypadkami

Choć samochód dostawczy pomieści ogromne ilości ładunku, nie można nim podróżować, jeśli będzie przeładowany, a towar nierównomiernie rozmieszczony. W Fordzie Transicie dla podniesienia bezpieczeństwa przewozów zamontowano system kontroli obciążenia pojazdu (LAC). Specjalne czujniki zbierają informację o całkowitej masie pojazdu i środku ciężkości, co pozwala na zoptymalizowanie toru jazdy (system współpracuje z układem ESP). Dzięki systemowi zapobiegającemu przewróceniu się pojazdu (RSC), nawet przy utracie stabilności samochód z pełnym obciążeniem pozostaje bezpieczny. System wyhamowuje koła osobno i koryguje nadsterowność, przywracając stabilność auta. Ford Transit ma układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) i śliskich nawierzchniach. Zapobiega on cofaniu się pojazdu przy podjeżdżaniu pod górę, co przydaje się szczególnie w sytuacjach, kiedy samochód jest mocno obciążony towarem.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Samochód, w którym przewozi się towary powinien być wyposażony w specjalne systemy chroniące ładunek przed kradzieżą. W Fordzie Transicie oprócz klasycznego alarmu obwodowego dostępny jest również alarm z monitorowaniem wnętrza kabiny i złącza przyczepy, zamek centralny z podwójnym ryglowaniem oraz samoczynnym zamykaniem się drzwi, jeśli kierowca o tym zapomni. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pokrywy silnika otwierane są kluczykiem, a tylne szyby zabezpieczone są kratką ochronną.

Osiągi i zużycie paliwa w Fordzie Transicie

W samochodach dostawczych Ford znajdują się wydajne silniki o doskonałych parametrach osiągów i mocy przy niskim poziomie spalania i emisji CO2. Wyposażone w najnowsze technologie, silniki EcoBlue oszczędzają paliwo. Choć mniejsze i lżejsze od tradycyjnych silników, potrafią wykorzystać paliwo do ostatniej kropli i dostarczać precyzyjnie odmierzone ilości do komory spalania.

Niższemu zużyciu oleju napędowego sprzyja też system Auto-Start-Stop wyłączający silnik wtedy, kiedy samochód stoi w miejscu. Pojazd cały czas ma energię elektryczną (nie wyłącza się radio czy światła), ale nie zużywa paliwa. Oszczędność widoczna jest szczególnie przy jeździe po mieście na zatłoczonych drogach.

Dzięki kontroli przyśpieszenia w zależności od poziomu obciążenia pedału gazu, również zmniejsza się zużycie paliwa. W ten sposób chroni się też hamulce i opony.

Zaawansowana technologia i łączność z pojazdem

FordPass Pro umożliwia kontrolowanie pojazdów i nadzorowanie większej floty aut. Dzięki aplikacji można mieć podgląd na 5 samochodów jednocześnie i czuwać nad ich bezpieczeństwem i stanem technicznym. Za pomocą aplikacji można zdalnie zamknąć auto, odpalić silnik i nagrzać pojazd, zanim się do niego wsiądzie (opcja dostępna w samochodach z automatyczną skrzynią biegów) i sprawdzić poziom paliwa. Nie musisz się już martwić, że pracownik zapomni powiedzieć Ci o usterce. Wystarczy zerknąć na aplikację, a wszystkie alerty od razu  się wyświetlą.

Wejdź na https://www.ford.pl/dostawcze/transit i dowiedz się więcej!

Artykuł sponsorowany

Podziel się: