Reklama

Furgon stoczył się na kobietę. Kierowca stanie przed sądem

Furgon stoczył się na kobietę. Kierowca stanie przed sądem

W Piotrkowie Trybunalskim niezabezpieczony odpowiednio furgon stoczył się na kobietę handlującą na targowisku. Kierowca stanie przed sądem.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek 15 września na terenie piotrkowskiego targowiska ”Balcerek”.

Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci 74-letni właściciel dostawczego Renault Master pozostawił na targowisku zaparkowany pojazd, jednak nie zabezpieczył odpowiednio pojazdu przed przemieszczeniem, w wyniku czego „blaszka” stoczyła się a następnie uderzył w kobietę, która w danej chwili prowadziła sprzedaż artykułów na targowisku miejskim.

Reklama

Ranna 55-latka trafiła do piotrkowskiego szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Warto pamiętać, że kierowca ma obowiązek w czasie postoju do prawidłowego zabezpieczenia pojazdu oraz zachowania wszelkich środków ostrożności niezbędnych do uniknięcia wypadku.

Niebawem 74-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego stanie przed sądem a policjanci przy okazji tego zdarzenia przypominają o art. 46 Prawa o ruchu drogowym” określającym miejsce i warunki zatrzymania lub postoju pojazdu:

  1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.
  2. Kierujący pojazdem, zatrzymując pojazd na jezdni, jest obowiązany ustawić go jak najbliżej jej krawędzi oraz równolegle do niej.
  3. W czasie postoju na drodze poza obszarem zabudowanym pojazd powinien znajdować się, jeżeli to tylko możliwe, poza jezdnią.
  4. Kierujący pojazdem jest obowiązany stosować sposób zatrzymania lub postoju wskazany znakami drogowymi.
  5. Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: