Reklama

Golfem w policyjnego Transportera – kierowca osobówki pijany (FILM)

Golfem w policyjnego Transportera – kierowca osobówki pijany (FILM)

W Gliwicach 25-latek Golfem wjechał w policyjnego VW Transportera – kierowca osobówki pijany a do tego jego auto nie miało ubezpieczenia.

Do zdarzenia z udziałem policyjnego Volkswagena Transportera doszło w piątek 4 stycznia około godziny 21:00 na ulicy Piwnej. Ruszający na zielony świetle radiowóz został uderzony przez jadącego ulicą Tarnogórską VW Golfa.

Zobacz też: Elektryczny Nissan e-NV200 dla szczecińskich policjantów

Reklama

Kolizja nie była groźna, ale szybko okazało się, dlaczego w ogóle do niej doszło. Kierujący osobówką 25-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie a do tego jego samochód nie posiadał ani obowiązkowego ubezpieczenia OC, ani ważnego przeglądu technicznego.

Teraz kierującemu, który dopiero od rok posiadał prawo jazdy grozi do 2 lat więzienia oraz utrata uprawnień. Do tego do orzeczonej kary są nakłada obowiązek uiszczenia opłaty nie mniejszej niż 5 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Warto sobie w tym momencie uzmysłowić, że kierowca, który spowoduje wypadek będąc pod wpływem alkoholu, będzie miał do czynienia ze swoim ubezpieczycielem – może on zażądać zwrotu wypłaconego pokrzywdzonemu odszkodowania.

Dotyczy to również sytuacji braku umowy ubezpieczenia czy przeglądu technicznego. Nierzadko te kwoty dochodzą do kilkuset tysięcy złotych…

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: