Reklama
stats

Groźne najechanie na A4. Kierowca Daily ciężko ranny

Groźne najechanie na A4. Kierowca Daily ciężko ranny

W piątkową noc doszło do groźnego w skutkach najechania na trasie A4 pod Złotoryją. Kierowca Iveco Daily w ciężkim stanie trafił do szpitala.

W piątek 15 grudnia około godziny 2:57 w nocy miał miejsce poważny wypadek z udziałem dwóch pojazdów.

Na 67. kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia prowadzący Iveco Daily mężczyzna najechał na tył pojazdu pomocy drogowej, w wyniku czego bus z jechał do rowu a kierowca został zakleszczony w zmiażdżonej kabinie Iveco.

Reklama

Na miejscu pojawili się strażacy „państwówki” ze Złotoryi, Chojnowa oraz strażacy-ochotnicy z OSP Zagrodno, OSP Krzywa i OSP Brochocin a także dwie karetki ratownictwa medycznego oraz policja.

Po uderzeniu w pojazd pomocy drogowej Iveco Daily zjechało z drogi do rowu a zakleszczonego kierowcę uwalniać musieli strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych.
Prowadzący busa mężczyzna z licznymi urazami został przetransportowany do szpitala w Legnicy.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i odłączyli akumulator w Daily oraz przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej rannemu kierowcy busa.

Przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznej udało się poszkodowanego mężczyznę wydostać ze zmiażdżonej kabiny. Kierowca Iveco w ciężkim stanie został zabrany do legnickiego szpitala.

Teraz policjanci „drogówki” ze Złotoryi wyjaśniają wszystkie okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia na dolnośląskim odcinku „A4-ki”.

Źródło zdjęć: OSP Zagrodno

Podziel się: