Reklama
stats

Groźne zderzenie Movano z Volvo. Kierowca autolawety przeżył

Groźne zderzenie Movano z Volvo. Kierowca autolawety przeżył

Wczoraj na DW 530 doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem Opla Movano oraz ciężarowego Volvo. Kierowca autolawety przeżył.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek 12 października na odcinku drogi wojewódzkiej nr 530 łączącej miejscowości Łukta i Mostkowo (woj. warmińsko-mazurskie). Jak ustalili policjanci z Ostródy około godziny 8:30 rano prowadzący Opla Movano po wyjściu z łuku drogi zaczął hamować, co skończyło się utratą panowania nad pojazdem.

W konsekwencji autolaweta zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka samochodem zestawem kłonicowym składającym się z ciężarowego Volvo i przyczepy.

Reklama

W wyniku wypadku ciężarówka wywrócił się do przydrożnego rowu. Z kolei prowadzący Movano 64-latek został zakleszczony w zmiażdżonej kabinie. Uwolniony został dopiero przez strażaków, którzy musieli użyć w tym celu hydraulicznego sprzętu.

Na czas działań ratowniczo-porządkowych ruch na DW 530 został całkowicie wstrzymany.
. W zmiażdżonej kabinie Opla Movano strażacy znaleźli zakleszczonego kierowcę i przy pomocy narzędzi hydraulicznych uzyskali dostęp do poszkodowanego. Następnie ranny mężczyzna przekazany został zespołowi ratownictwa medycznego.

Ranny kierowca z autolawety został przetransportowany do szpitala. Już wiadomo, że obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Teraz wszelakie okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku policyjnego dochodzenia. Wiadomo jednak, że uczestniczący w wypadku Opel został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Źródło zdjęć: OSP Łukta

Podziel się: