Reklama

Isuzu N35 przeciążone z ładunkiem i bez ładunku

Isuzu N35 przeciążone z ładunkiem i bez ładunku

W Granowie inspektorzy ITD zatrzymali Isuzu N35 przeciążone zarówno z ładunkiem, jak i bez ładunku. Skończyło się nie tylko na mandacie.

W piątek 9 czerwca inspektorzy z oddziału terenowego w Lesznie prowadzili działania na punkcie w Granowie przy drodze krajowej nr 32.

Wśród zatrzymanych tego dnia pojazdów znalazło się 3,5-tonowe Isuzu N35, którym kierowca przewoził kilkanaście worków suchego betonu.

Reklama

W trakcie pierwszego pomiaru „Krokodyle” ustalili, że rzeczywista masa skrzyniowego dostawczaka z ładunkiem wynosi 4,35 tony. Jednak wielkopolscy inspektorzy nakazali rozładunek przewożonego towaru, aby dokonać powtórnego ważenia pojazdu.

Pierwszy pomiar na wagach ITD wykazał 4350 kg, a drugi po rozładunku przewożonego betonu wskazał 3850 kg.

Wtedy okazało się, że wagi wskazały masę 3,85 tony, co oznacza, że Isuzu wraz z kierowcą przekracza DMC o 350 kg. W związku ze stwierdzoną niezgodnością masy własnej auta przekraczającą dopuszczalną masę całkowitą zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu.

Ponadto prowadzący przeładowanego dostawczaka mężczyzna ukarany został mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Rafał

    nie przeciążony tylko tak zarejestrowany kraju gdzie prawo stanowią idioci i psychopaci a potem można się taka durnota chwalić. rozciągnąć „B” do 7,5t jak np w Niemczech i nie będzie problemu

  2. Będzie się działo

    trzeba sprawdzić w Rzeszowie beskidzka211 tam to sano

Komentarze zamknięte.