Reklama

Iveco Daily 50C na kategorię B – przeciążone i bez przeglądu

Iveco Daily 50C na kategorię B – przeciążone i bez przeglądu

Inspektorzy ITD zatrzymali na trasie S7 skrzyniowe Iveco Daily 50C zarejestrowane na kategorię B. Pojazd był przeciążony i bez przeglądu.

We wtorek dniu 3 na drodze ekspresowej S7 w okolicy miejscowości Sople inspektorzy ITD z oddziału terenowego w Elblągu wytypowali do sprawdzenia pojazd wykonujący transport drogowy rzeczy o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg.

W ramach kontroli dokonano ważenia Daily z serii 50C, czyli z 5-tonowym fabrycznym DMC, choć homologowane do 3500 kg, aby mogła takim pojazdem kierować osoba mająca tylko prawo jazdy kategorii B.

Reklama

Jak się okazało realna masa Iveco wraz z ładunkiem wyniosła 6900 kg, z czego tylko na tylnej osi spoczywało 5050 kg!

Zarejestrowana na 3,5 tony DMC ciężarówka (fabryczne DMC 5,2 tony) ważyła realnie 6,9 tony…

W trakcie kontroli „Krokodyle” ustalili w bazie CEPiK, że sprawdzany Dajlak nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie, więc inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Ostatecznie kierowcę skrzyniowej ciężarówki ukarano mandatem karym oraz wydano zakaz dalszej jazdy do czasu rozładowania nadmiaru towaru a potem nakazano udanie się do najbliższej Stacji Kontroli Pojazdów w celu wykonania badania technicznego.

Źródło zdjęć: WITD Olsztyn

Podziel się: