Reklama

Niesprawny Master bez przeglądu ważył prawie 6 ton

Niesprawny Master bez przeglądu ważył prawie 6 ton

Na trasie S7 pod Jędrzejowem „Krokodyle” zatrzymali niesprawne Renault Master, które nie miało też od lat przeglądu i ważyło prawie 6 ton.

W środę 5 lipca świętokrzyscy inspektorzy ITD z oddziału terenowego w Jędrzejowie prowadzili działania kontrolne w miejscowości Potok Mały przy drodze ekspresowej S7.

Wśród poddanych sprawdzeniu pojazdów było Renault Master typoszeregu X70. W trakcie pomiaru wagi okazało się, że mający 3490 kg DMC pojazd waży realnie 5900 kg.

Reklama

Do tego „Krokodyle” stwierdzili, że ważność badań technicznych Masterki skończyła się w grudniu 2019 roku. Co ciekawe, w marcu 2022 roku dowód rejestracyjny dostawczego Renault został zatrzymany przez patrol policji z powodu wykrycia w busie usterek zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Niestety, właściciel samochodu nie przejął się za bardzo, bo do momentu kontroli pod Jędrzejowem auto nie przeszło badania technicznego, co oznacza, że nie było dopuszczene do ruchu.

Z miejsca kontroli dostawcze Renault Master odjechało na najeździe pomocy drogowej, którą wezwał właściciel niesprawnego i przeciążonego o ponad 2,4 tony busa.

Ostatecznie Masterka odjechała z miejsca kontroli na najeździe pomocy drogowej, którą wezwał właściciel busa.

Do tego na kierowcę niesprawnego i przeładowanego dostawczaka nałożono mandaty karne, ale WITD Kielce nie podało o jaką łączną wartość grzywien chodzi.

Źródło zdjęć: WITD Kielce

Podziel się: