Iveco Daily ważyło ponad 9 ton – kierowca nie miał prawa jazdy

Iveco Daily ważyło ponad 9 ton – kierowca nie miał prawa jazdy

Zatrzymane przez dolnośląskie ITD Iveco Daily ważyło ponad 9 ton – kierowca nie miał prawa jazdy, ale chciał oszukać „Krokodyla” podając fałszywe dane.

W godzinach porannych w czwartek 6 września na obwodnicy Kłodzka zatrzymane zostało do kontroli Iveco Daily, które przewoziło meble.

W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem do 3,5 tony, chociaż podał on fałszywe dane personalne kontrolującemu go inspektorowi.

Reklama

Zobacz też: Rejestracje nowych pojazdów dostawczych – sierpień 2018

Do tego na wadze okazało się, że dostawczak zarejestrowany na 3,5 tony waży w rzeczywistości 9 450 kg. Co ciekawe, według wpisu w dowodzie rejestracyjnym Iveco Daily „na pusto” miało ważyć aż 3 090 kg, więc ładowności ten bus na bliźniakach miał całe 410 kg.

Ostatecznie inspektorzy zakazali dalszej jazdy do czasu usunięcia nadmiaru ładunku, a prowadząca auto osoba dostała 500-złotowy mandat.

Ponadto właściciela Iveco czeka postępowanie za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osoby bez wymaganych uprawnień.

Oprócz tego przeładowany samochód do czasu usunięcia nieprawidłowości został przetransportowany na administracyjny parking strzeżony wskazany przez Starostę Kłodzkiego.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: