Reklama

Iveco Daily wjechało w dom – kierowca i pasażer mieli po 2 promile

Iveco Daily wjechało w dom – kierowca i pasażer mieli po 2 promile

W Jezioranach pod Olsztynem skrzyniowe Iveco Daily wjechało w dom – kierowca i pasażer mieli po 2 promile. Nikt z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń.

Do tego bardzo niebezpiecznego i zarazem nietypowego wypadku doszło kilka minut po północy w czwartek 10 maja.

Poruszające się od strony miejscowości Wójtówko Iveco Daily II generacji zjechało na ulicy Kopernika na przeciwległy pas ruchu i przejeżdżając przez metalowe ogrodzenie uderzyło w pobliski dom.

Reklama

Zobacz też: Pamiątkowe foto z majówki – VW T6 jechał 156 km/h a mógł 50 km/h

Uderzenie było na tyle duże, że przód dostawczaka przebił ścianę nośną budynku. W wyniku tego zdarzenia dwóch mężczyzn z Iveco musieli wycinać z wnętrza pojazdu strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych.

Obaj panowie, 21- oraz 23-latek byli nieprzytomni i trafili do szpitala. Jak się okazało młodszy z nich miał ponad 1,8 promila, a jego starszy kolega przeszło 2 promile alkoholu w organizmie.

Zobacz też: Renault Master z zabudową GRUAU Polska – 45 sztuk dla wypożyczalni

Na szczęście w chwili uderzenia skrzyniowego Iveco w budynek, w najbliższym pomieszczeniu nie było nikogo, ale wezwany na miejsce inspektor nadzoru budowlanego nie pozwolił mieszkańcom uszkodzonego domu na powrót do swoich mieszkań.

Teraz policjanci ustalają dokładne okoliczności i przebieg wypadku. Przedstawienie zarzutów mężczyznom będzie możliwe dopiero po ich wytrzeźwieniu.

Źródło zdjęć: Policja, Ochotnicza Straż Pożarna w Jezioranach

Podziel się: