Reklama
stats

Iveco eDaily zaprezentowane na IAA 2022: do 400 km w mieście

Iveco eDaily zaprezentowane na IAA 2022: do 400 km w mieście

Kolejna nowość pokazana na IAA 2022 to Iveco eDaily. Zasięg? Do 400 km zasięgu w mieście a do tego wiele opcji nadwoziowych oraz tonażowych.

Kolejne wieści z Hanoweru. Na IAA 2022 jedną z gwiazd stoiska Iveco jest elektryczne Daily napędzane jest silnikiem dysponującym mocą 140 kW/191 KM, który generuje 400 Nm.

Już wiadomo, że kierowca będzie mógł korzystać z kilku trybów jazdy a modułowy zestaw baterii o pojemności od 37 do 111 kWh pozwoli dopasować klientowi czy priorytetem jest dla niego zasięg a może ładowność i zarazem cena pojazdu.

Reklama

Oficjalne dane podane przez Iveco mówią o zasięgu do 400 km, ale w cyklu miejskim. Włoska marka nie zapomniała o tym, że jej dostawczy model często z fabryki trafia do zabudowców, gdzie np. podwozie otrzymuje wywrot z otwartą skrzynią czy izolowany kontener z agregatem chłodniczy.

Dlatego eDaily może być wyposażone w przystawkę odbioru mocy (z ang. Power Take Off) o mocy do 15 kW.

Iveco eDaily: DMC od 3,5 do 7,2 tony

W Iveco eDaily maksymalna prędkość ograniczona została do 120 km/h.

Bezemisyjny dostawczak Iveco oferowany będzie zarówno jaki furgon, podwozie z kabiną pod zabudowę, oraz jako minibus a warianty tonażowe obejmują szeroką gamę DMC, czyli od 3,5 do 7,2 tony.

 Warto odnotować, że eDaily jako chyba jedyny elektryczny samochód użytkowy oferuje alternatywne przełożenia tylnej osi w wersjach 50C (3,6 lub 4,44) i 72C (4,3 lub 5,13).

Co istotne opracowana na smartfony aplikacja Iveco On Easy Daily, która została zintegrowana z cyfrowym asystentem kierowcy Iveco Driver Pal, pozwala zdalnie kontrolować m.in. poziom naładowania baterii a także włączyć lub zaplanować wstępne ogrzanie kabiny i ustawienie harmonogramu ładowania.

Źródło zdjęć: Iveco

Podziel się: