Jednego dnia zważyli 115 busów – 40 było przeciążonych

Jednego dnia zważyli 115 busów – 40 było przeciążonych

Mazowieccy inspektorzy ITD tylko jednego dnia zważyli 115 busów – 40 było przeciążonych. Dwa z nich przekraczały już DMC na pusto…

Przeprowadzona w czwartek 18 marca akcja wyłapywania przeładowanych pojazdów ciężarowych z dopuszczalną masą całkowitą poniżej 3,5 tony zakrojona została na szeroką skalę i obejmowała całe województwo Mazowieckie.

Łącznie przez cały dzień zatrzymano do kontroli 115 lekkich pojazdów użytkowych, z czego 40 było przeciążonych.

Reklama

Najcięższym busem tego dnia był zatrzymany przez patrol ITD w Radomiu na ulicy Kieleckiej – przewożące śruby auto ważyło 8,3 tony.

Zobacz też: Chłodnią na Ducato rozwoziła AGD – wpadła do fontanny

Co warte odnotowania, stołeczni inspektorzy zatrzymali na drodze ekspresowej S8 koło Radzymina dwa busy, które bez ładunku ważyły więcej niż wynosi ich DMC z dowodu rejestracyjnego.

Jednym z nich było widoczne na załączonych zdjęciach Iveco Daily na bliźniaczych kołach oraz z windą samozaładowczą, które w ładowni przewoziło tylko kilka palet oraz paleciaka.

Poza mandatami za przekroczenie DMC, przez cały dzień zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych, m.in. z powodu niezgodności wpisów w dowodach rejestracyjnych czy stwierdzonych usterek technicznych.

Źródło zdjęć: WITD Radom

Podziel się: