Reklama
stats

Kara także dla spedycji za znacznie przeciążonego busa

Kara także dla spedycji za znacznie przeciążonego busa

Za zlecenie tego transportu tłumaczyć się będzie też firma spedycyjna. Przeciążony bus zwrócił uwagę policjantów patrolujących autostradę.

Może nie jest to „rekordowy” wynik, jaki odnotowały niemieckie służby, ale warto pokazać, jak wygląda czasem realizacja zleceń w transporcie międzynarodowym.

Otóż we wtorek 9 stycznia funkcjonariusze policji drogowej z Osnabrück w Dolnej Saksonii podczas patrolu autostrady A30 zwrócili uwagę na Iveco Daily na bliźniakach i z windą samozaładowczą.

Reklama

W pobliżu Bissendorf bus został zatrzymany – policjanci podejrzewali znaczne przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitą a po skierowaniu 3,5-tonówki na wagę w Georgsmarienhütte okazało się, że nie mylili się.

W ładowni zatrzymanego na niemieckiej autostradzie A30 busa znajdowały się podzespoły samochodowe.

Urządzenie pomiaru masy wskazało 8 ton, czyli o około 4,5 tony więcej niż pozwalało na to DMC zatrzymanego pojazdu. W ładowni Daily znajdowały się podzespoły brytyjskich samochodów.

Ostatecznie kierowcy pozwolono kontynuować podróż dopiero po przeładunku busa. Do tego funkcjonariusze wszczęli kilka postępowań w sprawie wykroczeń, także przeciwko firmie spedycyjnej. Natomiast kara dla kierowcy wyniosła prawie 500 euro.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: