Za ciężki ładunek uszkodził podłogę zabudowy busa

Za ciężki ładunek uszkodził podłogę zabudowy busa

Zatrzymany przez niemieckich policjantów Fiat Ducato przewoził niezabezpieczony i za ciężki ładunek, który uszkodził podłogę zabudowy busa.

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze policji z Hesji przeprowadzili akcję ukierunkowaną na lekkie pojazdy użytkowe.

Wśród przeprowadzonych kontroli „drogówki” z Wetterau znalazła się polska „międzynarodówka” przewożąca w ładowni łyżkę od ładowarki czołowej.

Reklama

Jak się okazało sama łyżka ważyła prawie 1500 kg, co skutkował przeciążeniem DMC polskiego busa o ponad 20 procent – według heskich policjantów spowodowało to uszkodzenie podłogi zabudowy Fiata.

Na zdjęciach wykonanych przez niemiecką „drogówkę” widać popękaną sklejkę stanowiącą podłogę zabudowy polskiej „międzynarodówki”.
Przewożona w ładowni Ducato łyżka ładowarki czołowej spowodowała przekroczenie DMC busa – ważył on ponad 4200 kg. Do tego ładunek nie został odpowiednio zabezpieczony na czas transportu.

Jakby tego było mało, niemieccy policjanci stwierdzili nieprawidłowości w stosowaniu przepisów dotyczących kabotażu.

Ostatecznie stwierdzone naruszenia doprowadziły do ​​wydania zakazu dalszej jazdy a na koszt polskiego przewoźnika specjalistyczna firma wyładowała łopatę z ładowni busa z racji tego, że ładunek był niepodzielny.

Do tego niemieckie służby wszczęły odpowiednie procedury wobec polskiej firmy przewozowej.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 11 =