Reklama

Nocny kabotaż wstrzymany. Bus z Polski ważył 8140 kg

Nocny kabotaż wstrzymany. Bus z Polski ważył 8140 kg

Niemieccy policjanci wstrzymali nocny kabotaż wykonywany przez polskiego przewoźnika busem. Wiozący drzewka Dajlak ważył 8140 kg.

Mówi się, że „gabaryty idą nocą” i tak też było w przypadku transportu tzw. drzewek do szkółki, który wykonywał polski przewoźnik.

W czwartek 21 marca około godziny 22:15 niemieccy policjanci z komisariatu autostradowego zauważyli poruszającą się „międzynarodówkę” na podwoziu Iveco Daily, która wydała im się znacznie przeciążona.

Reklama

Busem poruszającym się autostradą A1 w kierunku Osnabrück kierował 25-letni Polak, którego ściągnięto w rejonie miejscowości Harpstedt (w kraju związkowym Dolna Saksonia).

Ładownia Iveco wypełniona była po brzegi drzewkami załadowanymi w Hamburgu a które miały być dostarczone na teren Nadrenii Północnej-Westfalii. Pomiar na skalibrowanej wadze w rejonie węzła Wildeshausen-Nord potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy – realna masa pojazdu zarejestrowanego poniżej 3500 kg wyniosła 8140 kg, co oznacza przekroczenie DMC o 133%.

W komunikacie niemieckie służby wspomniały, że „przy takim przeciążeniu hamowanie awaryjne lub manewry wymijania byłyby prawie niemożliwe i z dużym prawdopodobieństwem doprowadziłyby do wypadku”.

Ostatecznie policjanci z Autobahnpolizei Ahlhorn zabronili 25-letniemu kierowcy kontynuowania jazdy i wszczęli postępowanie karne wobec 25-latka. Do tego wszczęto także administracyjne wobec firmy transportowej.

I na koniec tylko dodam, że gama Iveco Daily nigdy nie przekroczyła tonażu 7,2 DMC a widoczna na zdjęciu seria to maksymalnie wariant z DMC 5,2 tony, ale zarejestrowany na kategorię B z 3,5-tonowym DMC.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − piętnaście =