Reklama

Kia Pregio z silnikiem V12 – ponad 700 KM w zwykłym furgonie

Kia Pregio z silnikiem V12 – ponad 700 KM w zwykłym furgonie

Bracia Corish budują jednostki V12 LS do wyczynowych aut, ale ostatnio ich warsztat opuściła Kia Pregio z silnikiem V12 – ponad 700 KM w zwykłym furgonie?

Matt i Shane Corish z Australii lubią sobie pomajsterkować. W 2016 roku roku szaleni bracia zaprezentowali na targach SEMA w Los Angeles przerobioną przez siebie jednostkę V8 z rodziny LS znaną chociaż z Chevroleta Corvette.

Zobacz też: 1105 KM i 1311 Nm – oto najmocniejszy VW T3 na świecie!

Reklama

Matt i Shane Corish dodali do widlastej „ósemki” dodatkowe 4 cylindry i tak powstał silnik V12 LS. Ostatnio szaleni Australijczycy zbudowali w kilka dni w garażu prawdziwego potwora. Za bazę posłużyła dostawcza Kia Pregio.

Generujący ponad 700 KM 12-cylindrowy motor napędza dalej tylne koła, ale pozostawiona fabryczna chłodnica przegrzewa się już po przejechaniu kilku kilometrów, a w zasadzie mil. 🙂

W każdym razie warto obejrzeć załączone wideo z budowy tej 700-konnej „blaszki” a jedne z ciekawszych momentów to dźwięki pracującego silnika na wysokich obrotach (czas 3:20) oraz pierwsza jazda testowa (czas 4:45). Polecam ustawić moc głośników na maksa!

Źródło zdjęć: YouTube/V12 LS, v12ls.com

Podziel się: