Reklama
stats

Kiedyś karawan a teraz autolaweta. Renault Trafic I do kupienia

Kiedyś karawan a teraz autolaweta. Renault Trafic I do kupienia

Damian podesłał link do ciekawego anonsu z ebay.de. Do kupienia jest Renault Trafic I, które kiedyś było karawanem a teraz robi za autolawetę.

Nie wiem gdzie i nie pamiętam kiedy, ale jestem przekonany, że widziałem w Polsce chyba identyczny karawan na bazie takiego Trafica I generacji.

W każdym razie z opisu i zdjęć wynika, że wyprodukowany w 1990 roku pojazd posiada 7 miejsc (układ 3+4) a za tylną kanapą z przeszkleniem znajduje się długa na ponad 2 metry „przestrzeń ekspozycyjna”.

Reklama

Zatem kiedyś tam eksponowano trumny z nieboszczykiem w środku a teraz aktualny właściciel Trafica wozi tam – co widać na załączonych do anonsu zdjęć – mikrosamochód z 1983 roku 🙂

Poliftowy Trafic wygląda na bardzo zadbany egzemplarz. Przebieg podawany przez sprzedającego to tylko 83 000 km, czyli jakieś 2441 km rocznie. Zapewne przez większość czasu woził starszych ludzi do kościoła… i z kościoła na cmentarz.

Srebrny kabriolet to Audi X1 autorstwa niejakiego Augustina Rudiego – zmarłego w 2021 roku konstruktora, który podobno poświęcił 7000 godzin w latach 1977-1983, aby zbudować mini-kabrioleta na prąd (notabene nigdy prawdziwego Audi X1 nie było).

W każdym razie sprzedający chwali francuskiego minibusa, że pomimo niewielkiej mocy wynoszącej 60 KM, którą generuje wolnossący silnik Diesla o pojemności 2068 ccm, jest to całkiem szybki pojazd, a na dodatek ostatnio wymieniony został pasek rozrządu a na kołach pojawiły się nowe opony.

Jeżeli więc szukasz nietuzinkowego pojazdu ekspozycyjnego na targi (co sugeruje sprzedający) albo chciałbyś zrobić z Trafica pojazd kempingowy, to wystarczy 15 900 euro i 7-osobowy ex-karawan jest Twój!

Wnętrze Trafica też wygląda na bardzo zadbane, chociaż wyposażenie zaczyna się i kończy na radiu na kasety 😉

Podobno Trafic w pakiecie z elektrycznym Audi X1 wyjdzie taniej. A dodam tylko, że jak poszperałem po internetach, to kiedyś ktoś tego elektrycznego mikrocara wystawił za…59 000 euro, ale podobno w 1989 roku to Audi X1 zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa, jako najmniejszy pełnoprawny i zarazem dopuszczony do ruchu samochód.

Na koniec tradycyjnie zamieszczam bezpośredni link do ogłoszenia wspomnianego Renault Trafic, który można znaleźć TUTAJ.

Źródło zdjęć: ebay.de

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 2 =