Kierowca bez prawa jazdy przywłaszczył firmowego Peugeota Boxera

Kierowca bez prawa jazdy przywłaszczył firmowego Peugeota Boxera

W momencie zatrzymania 39-latek jechał busem mając ponad 2 promile! Kierowca bez prawa jazdy przywłaszczył firmowego Peugeota Boxera.

W ostatnim tygodniu października zona przedsiębiorcy z Łukowa zawiadomiła lokalnych policjantów o przywłaszczeniu firmowego dostawczaka przez nowego kierowcę, który dopiero co rozpoczął pracę u łukowskiego przewoźnika.

Zobacz też: Iveco Daily 2019 – pierwsza jazda nowymi modelami (zdjęcia, wideo)

Reklama

Jak wynika z policyjnych ustaleń, 39-latek z Białej Podlaskiej wziął „auto pod dom” i czekać miał na pierwszy wyjazd.

Następnego dnia szef już nie mógł dodzwonić się do swojego nowego kierowcy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że poszukiwany pojazd znajduje się na terenie województwa małopolskiego.

W środę 30 października policjanci z Zakopanego zauważyli Peugeota Boxera na łukowskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział pijany 39-latek.

Jak się okazało miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie a do tego w lipcu tego roku stracił on już prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie.

Ostatecznie 39-latek trafił do izby zatrzymań a warty około 100 000 samochód odholowano na policyjny parking, ale niebawem wróci do przewoźnika z Łukowa.

Zobacz też: Peugeot Boxer 2019 – silnik 2.2 BlueHDi oraz nowi asystenci

Przed łukowskim sądem mężczyzna będzie odpowiadał za przywłaszczenie powierzonego mu Peugeota Boxera, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast przed sądem w Zakopanem 39-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu, za co grozi mu też do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

PS: Tak się tylko zastanawiam… Jeżeli pod koniec października ten „drajwer” dostał pracę jako kierowca, a potem kluczyki z dokumentami i auto pod dom, to chyba nikt nie sprawdził, czy może okazać prawo jazdy… Bo przecież dokumentu nie mógł mieć, bo został mu w lipcu zatrzymany 🙂

Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się: